ПУБЛІКАЦІЯ

Вересень у Львові. Ви мусите тут бути!

Вересень у Львові. Ви мусите тут бути!

30.08.2015

У всіх осінь як осінь, перший дзвінок, навчання, робота, ностальгія за літніми пригодами... Але Львів ніколи не потрапляв під загальноприйняті правила і ностальгувати часу тут немає... У Львові все інакше. У Львові у вересні – діти в школу, а батьки – фестивалити! Початок осені у місті Лева традиційно насичений і чекає на сотні тисяч гостей з усіх куточків світу. А щоб не заблукати у фестивальному вирі – ми уклали для вас короткий путівник найяскравіших подій вересня.

Отже, найбільший шал почнеться 4 вересня, коли Львів вперше прийматиме Конгрес культури Східного Партнерства — масштабну міжнародну подію, учасниками якої стануть понад п’ятсот культурних діячів з 20 країн світу. Програма настільки насичена, що як мінімум починаєш жалкувати, що у тебе лише дві ноги, одна голова і 24 години у добі. Серед учасників дискусій та обговорень ІІІ Конгресу культури Східного Партнерства буде чимало митців, філософів та культурних менеджерів. Про культуру та кризу говоритимуть Аудроне Нугарайте, Єжи Онух, Джеймі Маккартні, Тамар Рабан, Міхаіл Гнєдовський, Адам Поморський, Рагнар Сііл, Френк Фуреді, Террі Санделл, Марат Гельман, Тіберій Сільваші, Мирослав Маринович, Вацлав Бєлоградський та багато інших. Артистичну програму Конгресу складають не менш визначні імена. Біля Оссолінеуму, на перетині вулиць Стефаника та Коперніка, височітиме унікальна «Градирня мистецтва» Роберта Кушміровського – інсталяція артефактів культури, збираних художником протягом 12 років. У галереях «IconArt», «Дзиґа» та «Музей Ідей» демонструватимуть роботи проекту «Версія Українська» від Трієнале Молодих з Оронська. У підвалах Ратуші спільний українсько-німецький проект «Terra Cognita» (Львів – Мюнхен – Мостиська) розповість про те, як наново відкрити вже відомі місця. У Львівському Палаці Мистецтв (вул. Коперніка, 17) Конгрес культури збирає майданчик міських культурних проектів з України і не тільки. Відібрані на відкритому конкурсі, до експозиції потрапили 22 міста і 2 села, які привезуть на Конгрес свої арт-проекти та презентації. Тут також відбудеться кілька важливих дискусій Конгресу, та концерт Trans-Fuzja від фестивалю Art Meetings, презентують свої проекти у Ярмарку добрих практик інтелектуальні партнери Конгресу. Театральні, музичні та інші проекти у просторі міста і безліч несподівано цікавого. Найбільшими відкритими просторами для музики та спілкування стануть IQ сцена перед Університетом (програма 4-6 вересня) та сцена Фестивалю партнерства і проекту «Мистецтво толерантності» у внутрішньому дворику Ратуші (програма 3-6 вересня). Тут виступлять Місько Барбара та «Ойра», «Акустік Квартет» та Ельвіра Сарахаліл, «Тельнюк: Сестри», Мар’яна Садовська з Марком Токарем та «Курбасами», Marinita, Кирило Стеценко, «Ensemble Nostri Temporis», Олеся Здоровецька, покажуть медіавиставу «il Caprese» та багато іншого. Щовечора глядачів чекає нічна кінопрограма від мистецької формації Wiz-Art.

Особлива традиція початку вересня – Дні мистецтва перфоманс у Львові. Вже увосьме відбудеться цей унікальний фестиваль, і з 2 до 6 вересня щодня триватимуть заняття Школи перфомансу та демонстрації перфомансів за участі учнів і викладачів Школи.

З 10 по 13 вересня весь Львів перетвориться на Форум видавців, а також авторів, бібліотекарів, книгарів, перекладачів, ілюстраторів і, звісно, читачів. Понад 60 літературно-промоційних локацій по всьому місту, які за прогнозами організаторів відвідають близько 40 тисяч відвідувачів. Окрім того Форум запропонує вам придбати 5 тисяч книжкових новинок, відвідати тисячу заходів, познайомитись із 350 авторами з 22 країн світу. А ще 22-й Форум видавців у Львові знову нагородить кращих премією «Найкраща книга Форуму-2015» (на яку номіновані понад 300 книжок від 60 видавництв), запросить на Львівський міжнародний літературний фестиваль, Ніч поезії і музики нон-стоп, а це – зустріч з двома десятками поетів, серед яких Юрій Андрухович і Karbido, текст-група “Орбіта”, Олеся Здоровецька і не тільки. У межах 22 Форуму видавців діятиме 6 тематичних майданчиків у різних локаціях у центрі міста: жіночий, кулінарний, про мандри, про націю та едукацію, уроки історії, фронт і фронтир. Спеціальними гостями цьогорічного фесту стануть: Еліот Акерман (США), Юрій Андрухович (Україна), Франсуаза Барб Гааль (Франція), Ганс Боланд (Нідерланди), Марек Бьєнчек (Польща), Сергій Жадан (Україна), Оксана Забужко (Україна), Крістіне Кошель (Німеччина), Бей Лінг (Китай), Генрі Марш (Велика Британія), Маріуш Машкевич (Польща), Адам Міхнік (Польща), Катя Петровська (Німеччина), Пітер Померанцев (Велика Британія). 10 % з продажу всіх квитків на заходи ГО «Форум видавців» передасть на потреби АТО.

Може не таким популярним і де для широкого загалу, але цікавим заходом у Львові стане... Вікіконференція, яка відбудеться 19-20 вересня. Ця щорічна всеукраїнська зустріч вікіпедистів буде вже п’ятою. Як і щороку, дописувачі вікіпроектів розглядатимуть питання ґрантів, міжнародної співпраці, конкурсів, ліцензування творів, технічних засобів і багато іншого. Також попередньо заплановані круглі столи та дискусії з науковцями, участь яких у популяризації вільних знань надзвичайно важлива. Під час конференції відбудеться нагородження переможців української частини міжнародного конкурсу статей у Вікіпедії CEE Spring 2015. «Вікімедіа Україна» радо запрошує всіх, кому є що сказати, виступити на конференції з доповіддю чи презентацією.

І чудовим завершенням фестивального марафону у Львові стане горня кави у колі нових і старих друзів і рідних з 24 по 27 вересня у рамах LVIV COFFEE FESTIVAL. Хто ще матиме сили зможе спостерігати за національними кавовими чемпіонатами, проїхати кавову велоМИЛЮ чи вирушити у кавовий тур найкращими кав’ярнями Львова. На каву до Львова з’їжджається уся Україна, і ви не прогавте.

Запрошуємо і чекаємо усіх на каву до Львова! До зустрічі восени у місті легенд!